1. הכירו את מסלולי המשכנתאות השונים
  מסלול המשכנתא בו תבחרו יכול להשפיע באופן ניכר על עלות המשכנתא ועל אורח חייכם בשנים הקרובות. יתכן מאוד שבסופו של דבר תבחרו משכנתא המורכבת מכמה מסלולים שונים. כדאי להגיע לפגישה הראשונה עם הגוף המלווה כשיש לכם מושג בסיסי לגבי מסלולי המשכנתאות האפשריים. להסברים לגבי המסלולים הקיימים, פנו אלינו ונשמח לעזור.
 2. קבלת אישור עקרוני למשכנתא.
  מומלץ לפנות במקביל למספר בנקים המעניקים משכנתא לקבלת אישור עקרוני. חשוב לזכור כי ניתן לקחת משכנתא בכל בנק, ללא קשר לגוף בו מתנהל החשבון שלכם. לצורך קבלת האישור הראשוני תצטרכו למסור מידע על סכום המשכנתא שתרצו לקבל, גובה ההון העצמי שלכם, ההכנסות וההוצאות שלכם, וכן להבהיר את מטרת ההלוואה: דירה ראשונה, דירה מקבלן, שדרוג, דירה להשקעה וכיו”ב. קבלת אישור עקרוני נעשית ללא תשלום או התחייבות מצדכם, אולם חשוב לברר עם קבלת האישור לכמה זמן תקף אישור ובאילו תנאים.
 3. עריכת סקר שוק מקיף.
  לאחר שקיבלתם אישור עקרוני ממספר גופים שונים מומלץ להשוות היטב בין ההצעות. זכרו כי ניתן ואף מומלץ להתמקח עם הגופים המלווים על מנת לשפר את ההצעה שתקבלו. בחירת משכנתא שמתאימה לכם, יכולה לחסוך עשרות אלפי שקלים ולשפר משמעותית את רמת החיים שלכם.
 4. בחרו את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.
  לאחר שהשוואתם בין הצעות המשכנתא השונות הגיע הזמן לבחור משכנתא. נשמח לעזור ולייעץ לכם איזו הצעה היא המשתלמת והמתאימה לכם.