התאמת סכום ההחזר החודשי לתקציב שלכם 

אם תמחזרו את המשכנתא, תוכלו להקטין או להגדיל את ההחזר החודשי, לפי הצורך. אם יש לכם יותר כסף פנוי, תוכלו להגדיל את גובה ההחזר החודשי ובאמצעות כך להקטין את ההחזר הכולל ואת תשלומי הריבית. אם אתם לא עומדים בהחזר החודשי, תוכלו להקטין את גובה ההחזר החודשי. הקטנת ההחזר החודשי יכולה לעזור לכם לנהל תקציב מאוזן מבלי להיכנס לחובות, אך יתכן שבסופו של דבר תשלמו יותר על ההחזר הכולל של המשכנתא.

האם כדי להקטין את החזר המשכנתא הכולל

אם תקצרו את תקופת ההלוואה או תקבלו משכנתא בריבית נמוכה מזו שהייתה לכם במשכנתא הישנה, ההחזר הכולל של המשכנתא החדשה צפוי להיות נמוך מאשר הסכום שהייתם משלמים אם הייתם שומרים על תנאי ההלוואה הנוכחיים. לא בטוחים מה עדיף? נסייע לכם בכך.

כיצד להתאים את תנאי המשכנתא לצרכים שלכם

מסלולי המשכנתא משתנים מעט לאורך השנים והתנאים בכל אחד מהמסלולים משתנים. מחזור המשכנתא יאפשר לכם לבחור מחדש את המסלולים המתאימים לצרכים שלכם ואפילו את שיטת החישוב של המשכנתא. תוכלו לבחור בהחזר חודשי קבוע או משתנה, בסכום צמוד למדד המחירים לצרכן או לסכום אשר לא צמוד למדד כלל.

חשוב לזכור שיש להתחשב בשינויים בצרכים שלכם וכן בשינויים שונים במשק (שינוי בריבית, באינפלציה או בהנחיות בנק ישראל), אשר עלולים להשפיע באופן קיצוני יותר מהשינויים האישיים שלכם.

לא יודעים באיזה מסלול לבחור? נסייע לכם בכך.