קיבלתם העלאה במשכורת? נולד ילד וההוצאות גדלו? קיבלתם ירושה או זכיתם בלוטו? אתם חייבים להתאים את ההחזרים החודשיים שלכם (להגדיל/להקטין)?

למחזר משכנתא זה בעצם לקחת משכנתא חדשה במקום הישנה (לגבי אותו נכס) אשר תהיה בתנאים טובים יותר ולשלם בעזרתה את החוב שנותר על המשכנתא הישנה. לשם כך, אנו נערוך עבורכם סקר שוק לגבי סוגי המשכנתאות הקיימות כיום ולבחון כיצד הצעות שונות מתאימות למצבכם הנוכחי ולשינויים שאתם מעריכים שיקרו לכם בעתיד.

מדי פעם חלים שינויים בחיים, שמצריכים היערכות פיננסית מתאימה. בנוסף ישנם גם שינויים בפרמטרים הכלכליים במשק, כמו ירידה בריבית הפריים, למשל, או עליה במדד המחירים לצרכן,  אשר יכולים להשפיע על כלכלת משק הבית שלכם.

חשוב שתדעו כי באפשרותכם להתאים את המשכנתא שלכם לצרכים החדשים שלכם, ובמילים אחרות: מחזור המשכנתא. השינוי יכול להפחית את ההחזר החודשי – או להגדיל אותו, הוא יכול להקל עליכם בזמן שאתם לחוצים בכסף – או להיפך, לאפשר לכם להחזיר סכומי כסף גדולים יותר, כשאתם יכולים.

כשאתם ממחזרים משכנתא, אתם בעצם לוקחים משכנתא חדשה המתאימה לכם עכשיו ומסלקים את המשכנתא הקיימת שלכם. בין היתר, השינויים בין שתי המשכנתאות יכולים להיות בפרמטרים הבאים:

הרכב מסלולי ההלוואה

תנאי ההלוואה (ריביות, מועד שינוי הריבית, שיטת החזר וכו’)

אורך תקופת ההלוואה.

גובה ההחזר החודשי במשכנתא (בתהליך המחזור ניתן גם להגדיל או להקטין את סכום  ההחזר החודשי).

חשוב לזכור, אם המשכנתא שלכם מתנהלת, נכון לעכשיו, בבנק מסוים, אתם יכולים לפרוע אותה באמצעות משכנתא שתקבלו בבנק אחר בתנאים שמתאימים לכם יותר היום.